Czarne Lustro (black mirror) – San Junipero (2019) Lektor PL

Nadmorskie miasteczko, rok 1987. Młoda nieśmiała kobieta zaprzyjaźnia się z miłośniczką imprez. Ich więź jest tak silna, że zaprzecza regułom czasu i przestrzeni.

Shaft (2019) Lektor PL

John Shaft pomaga swojemu synowi rozwiązać zagadkę przedwczesnej śmierci jego najlepszego przyjaciela.

Perfekcja (2018) 1080p Lektor PL

Usytuowana w zamożnym świecie pasjonatów muzyki klasycznej, Perfekcja to film, który niczym kolejka górska, gna po kolejnych tropach kina grozy. Co jednak najważniejsze, udaje mu się utrzymać widzów w ciągłej niepewności.

Historia skupiona jest wokół postaci Charlotte (Allison Williams), rokującej wiolonczelistki, która musiała porzucić karierę na rzecz opieki nad schorowaną matką. Jej miejsce szybko zajmuje inna dziewczyna, Lizzie (Logan Browning). Gdy rodzicielka Charlotte kończy żywot, dziewczyna postanawia jednak odzyskać swoje marzenia.

Reżyser i scenarzysta, Richard Shepard, serwuje nam eskalujący zestaw fabularnych twistów, z których kilka jest naprawdę dobrych! Nie waha się nawet dosłownie przewinąć filmowej taśmy w tył, by ustalić nową perspektywę.

Każdy z czterech rozdziałów wprowadza do historii nie tylko odmienne poczucie estetyki, ale również kolejne zbijające z tropu wątki. Jednak ta zwodnicza natura jest szalenie zabawna i wzbudza w widzu wybuchową mieszankę emocji, które potrafią utrzymać nas przy ekranie.

Swoje dość znaczące trzy grosze do Perfekcji dorzuca duet aktorski Williams i Browning. Ta pierwsza błyszczy jako wiecznie roztargniona kobieta, zapewniając sobie kreację równie charakterystyczną, co w słynnym Uciekaj! (2017).

Patologie medycyny sądowej - ślad DNA

Serial dokumentalny „Patologie medycyny sądowej” opowiada historie niewinnych ludzi skazanych w oparciu o dane uzyskane dzięki budzącym wątpliwości technikom kryminalistycznym.

Już za tydzień, w piątek 28 czerwca 2019 r., premierę będzie miał kolejny ciekawy serial dokumentalny oparty na prawdziwych wydarzeniach, zatytułowany Patologie medycyny sądowej (tytuł oryg. Exhibit A).

Autorzy tego fabularyzowanego dokumentu przyglądają się pseudonaukowym metodom kryminalistyki sądowej, których stosowanie doprowadziło do poważnych konsekwencji.

Żadna analiza naukowa nie jest idealna.Inaczej znalibyśmy na wszystko odpowiedzi. Ale oczywiście to nieprawda. Coś było nie tak z analizą DNA. oskarżona nigdy nie zrozumiała w jaki sposób uznano ją za winną, przez nieistniejące dowody? Czy pies jest nieomylny, czy nagranie wideo może być mylące? Ile niewinnych osób skazano przez rzekomo naukowe dowody zbrodni?

Czarne Lustro (black mirror) – Piętnaście milionów (2019) Lektor PL

Futurystyczna wizja świata. Bingham "Bing" Madsen (Daniel Kaluuya) jest jednym z milionów ludzi zniewolonych przez totalitarne władze. Mężczyzna spędza całe dnie w odosobnionym pomieszczeniu, jeżdżąc na rowerze. W zamian za swą pracę otrzymuje żetony, które może wymienić m.in. na jedzenie. Wszyscy cykliści, pod groźbą kar finansowych, są zmuszani do oglądania reklam i programów rozrywkowych, w tym widowiska mającego na celu upokarzanie otyłych ludzi. Bingham odziedziczył 15 milionów żetonów, dzięki czemu może cieszyć się wieloma przywilejami. Pewnego dnia mężczyzna przekonuje obdarzoną niezwykłym głosem Abi (Jessica Brown Findlay) do wystąpienia w programie typu talent show, o nazwie Hot Shot. Stawką w konkursie jest odzyskanie wolności, lecz aby zostać uczestnikiem rywalizacji należy oddać 15 milionów żetonów. Bingham postanawia pomóc utalentowanej dziewczynie i wpłaca żądaną sumę. Niestety, umiejętności Abi nie zostają docenione przez bezwzględnych sędziów. Madsen postanawia sam wystąpić w show, by obnażyć publicznie wszystkie nieprawidłowości systemu. Druga część cyklu "Czarne lustro", którego pomysłodawcą jest satyryk Charlie Brooker. Tym razem reżyser Euros Lyn w krzywym zwierciadle przedstawia obraz świata, w którym jedyną szansą na ucieczkę od niewolniczej pracy jest zwycięstwo w telewizyjnym programie rozrywkowym

About

filmy