Morawiecki nie żyje

Comments · 1124 Views

Nie żyje Kornel Morawiecki. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego odszedł w warszawskim szpitalu MSWiA. Miał 78 lat. Smutną informację powołując się na rodzinę zmarłego założyciela i przewodniczącego „Solidarności Walczącej” przekazało Radio Wrocław.

Nie żyje Kornel Morawiecki. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego odszedł w warszawskim szpitalu MSWiA. Miał 78 lat. Smutną informację powołując się na rodzinę zmarłego założyciela i przewodniczącego „Solidarności Walczącej” przekazało Radio Wrocław.

Nie żyje Kornel Morawiecki. Przyczyna śmierci

Kornel Morawiecki przegrał walkę z chorobą. Od kilku miesięcy stawiał czoła śmiertelnie niebezpiecznemu rakowi trzustki. Ojciec premiera w ciężkim stanie trafił do szpitala w piątek 27 września, gdzie zmarł trzy dni później.

Kim był ojciec premiera?

Kornel Morawiecki przyszedł na świat w 1941 roku w Warszawie. I choć z wykształcenia był fizykiem, od lat ściśle związany był z polityką. Działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji – te słowa doskonale opisują jego działalność. Kornel Morawiecki popularność zyskał poprzez założenie i przewodzenie organizacji „Solidarności Walczącej”, której hasłem przewodnim było odzyskanie niepodległości. To właśnie jego organizacja stała się najbardziej radykalną i zakonspirowaną organizacją lat 80. Spod jego skrzydeł w podziemiach organizacja wydała około 100 tytułów gazet i czasopism, a także realizowała audycje radiowe i demonstracje.

Kornel Morawiecki w 2010 roku startował w wyborach prezydenckich. Pięć lat później został posłem z list Kukiz’15. W 2016 roku założył własne ugrupowanie Wolni i Solidarni. W tym roku był natomiast kandydatem PiS w wyborach do Senatu w woj. podlaskim. Niestety, wyborów już nie doczekał.

Spoczywaj w pokoju

Comments