Putin dostał zaproszenie do Estonii

Comments · 2051 Views

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid zaprosiła prezydenta Rosji Władimira Putina do odwiedzenia Estonii. Poinformowano o tym na stronie internetowej głowy estońskiego państwa.

Putin miałby przyjechać do Estonii w czerwcu 2020 roku, w czasie gdy w Tartu będzie odbywał się Kongres Narodów Ugrofińskich. Zaproszono na niego również przywódców Finlandii i Węgier.

Zobacz także:

Zwycięstwo Andrzeja Dudy w II turze wyborów niepewne?

Hiszpanie znowu ścigają Puigdemonta

Litwa: kary finansowe za zakłócenie Mszy św. w Turgielach

Czy to przypadkiem nie podpucha ?, Ustawa o zakazie edukacji seksualnej. PiS chce 5, a nie 3 lat więzienia

Obniżyli emerytury i o tym nie poinformowali, Emeryci w szoku

Chiny nawołują Turcję do przerwania operacji w Syrii [+VIDEO]

Według doniesień ukraińskiego portalu Europejska Prawda każdy z przywódców tych trzech państw otrzymał osobne zaproszenie do odbycia dwustronnej wizyty w Estonii w tym samym czasie.

„Pozwoli nam to kontynuować konstruktywne dyskusje, które, mamy nadzieję, wzmocnią wzajemne zrozumienie między naszymi krajami, pogłębią stosunki dobrosąsiedzkie, współpracę w regionie Morza Bałtyckiego i na arenie światowej” – powiedziała Kersti Kaljulaid cytowana przez jej oficjalną stronę internetową.

Przypomnijmy, że Putin otrzymał ustne zaproszenie do Estonii od Kersti Kaljulaid w kwietniu br. podczas jej wizyty na Kremlu. Było to pierwsze spotkanie prezydentów Estonii i Rosji od 8 lat.

Kongres Narodów Ugrofińskich odbędzie się w Tartu w dniach 17-19 czerwca 2020 roku.

Jak pisaliśmy, gdy Kaljulaid przymierzała się do pierwszego spotkania z Putinem, premier Litwy Saulius Skvernelis twierdził, że takie spotkanie „wymaga odwagi”.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua  http://hallsme.com/GtflN

Comments