Ponad stu duchownych i świeckich napisało list ws. "świętokradczych aktów papieża Franciszka"

Comments · 1896 Views

We wtorek w internecie ukazał się list ponad stu duchownych oraz świeckich uczonych, w którym wyrażono protest przeciwko oddawaniu czci figurkom amazońskiej bogini podczas niedawnego Synodu Amazońskiego w Rzymie. W liście wezwano papieża Franciszka, by okazał z tego powodu skruch

List jest opatrzony datą 9 listopada 2019 i nosi tytuł „Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka”. Jego sygnatariusze wymienili w nim „akty świętokradztwa i zabobonu dokonane przez papieża Franciszka” podczas Soboru Amazońskiego. Według nich były to zezwolenie na obecność figurek Pachamamy w Ogrodach Watykańskich, oddawanie im czci i pobłogosławienie ich przez papieża. W liście zauważono również, że bożek Pachamamy umieszczony został przed głównym ołtarzem w bazylice św. Piotra, a następnie przeniesiony w procesji do sali obrad Synodu. Papież Franciszek odmówił modlitwy podczas ceremonii związanej z wizerunkiem bożka, a następnie dołączył do wspomnianej procesji. W opinii sygnatariuszy zbezczeszczono w ten sposób pobliskie groby męczenników i kościół św. Piotra Apostoła. Protestujący zwrócili także uwagę na przeprosiny papieża za usunięcie figurek z kościoła i wrzucenie ich do Tybru oraz ponowne umieszczenie wizerunku Pachamamy w kościele. Ostatni z wymienionych aktów bałwochwalstwa to przyjęcie przez papieża czaszy używanej podczas kultu Pachamamy i umieszczenie jej na ołtarzu. Jak zauważano, Franciszek miał świadomość, że figurki przestawiają amazońskiego bożka.

Zobacz także:

Zadłużenie jankesów wynosi już ponad 23 000 000 000 000 dolarów

Na dziedzińcu krakowskiego ratusza stanie pomnik "ukraińskiej" księżniczki

Instytut Pamięci Narodowej zidentyfikował kolejne ofiary zbrodni komunistycznych

Unijne flagi wracają do Senatu

Pan Idealny (2015) Lektor PL

Zatrzymano sprawcę który zdewastował kościół w Olecku

Portal Onet twierdzi, że zbezczeszczono grób „żołnierzy UPA” w Pikulicach. Przemyscy działacze: to prowokacja

Narodowy Bank Polski prognozuje wzrost bezrobocia i spadek tempa wzrostu PKB

W liście odnotowano podpisanie w lutym br. przez Franciszka oraz Wielkiego Szejka meczetu Al-Azharw deklaracji pod tytułem „Dokument o Ludzkim Braterstwie”, w której stwierdzono m.in., że wielość religii są „zamierzone przez Boga w Jego mądrości”. Jak skomentowano, „uczestnictwo papieża Franciszka w bałwochwalczych ceremoniach wskazuje na to, iż interpretuje on powyższe stwierdzenie w rozumieniu heterodoksyjnym, zezwalającym na postrzeganie pogańskiego kultu bożków jako dobra pozytywnie zamierzonego przez Boga”.

Zdaniem sygnatariuszy listu Franciszek dopuścił się pogwałcenia Pierwszego Przykazania i popełnił grzech ciężki. Przypomniano przy tym pierwszy list św. Pawła do Koryntian, w którym apostoł pisał, że ofiara składana pogańskim bożkom nie jest ofiarowana Bogu, lecz demonom.

„Z całym szacunkiem prosimy papieża Franciszka, by publicznie i jednoznacznie okazał skruchę za wyżej wymienione grzechy oraz za wszystko, czym Boga i prawdziwą religię obraził oraz o to, by dokonał za nie zadośćuczynienia. Z całym szacunkiem prosimy wszystkich biskupów Kościoła Katolickiego, by skierowali do papieża Franciszka upomnienie braterskie za te skandale oraz zgodnie z nauką katolicką, objawioną przez Boga, przestrzegli swoich wiernych, iż podążanie za obecnym przykładom w grzeszeniu Pierwszemu Przykazaniu narazi ich na potępienie wieczne.” – stwierdzono na zakończenie listu.

Jak zauważył portal Polonia Christiana, wśród sygnatariuszy protestu są arcybiskup Carlo Maria Viganò, profesor John Rist, profesor Roberto de Mattei, profesor Claudio Pierantoni, profesor Josef Seifert, profesor Anna Silvas a także wybitni świeccy, między innymi niemiecka księżna Gloria Thurn und Taxis, Henry Sire, José Antonio Ureta i dr Gerard JM van den Aardweg.

Kresy.pl / contrarecentiasacrilegia.org / pch24.pl / streambang.com

Comments