Rocznie na Ukrainę przemyca się towary o wartości 10 mld dolarów - twierdzą eksperci

Comments · 7171 Views

Zdaniem ekspertów, rocznie na Ukrainę trafiają towary z przemytu o szacowanej wartości 10 mld dolarów, a ok. 50-70 proc. całości sprzętu w niektórych kategoriach towarów została sprowadzona i sprzedana nielegalnie.

W poniedziałek podczas spotkania European Business Association, szefowa komitetu ds. elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego Wiktorija Kułykowa przytoczyła niedawno opublikowane badanie przeprowadzone przez Ukraine Economic Outlook.

Zobacz także:

IPN wdrożył nowoczesny system. Prof. Szwagrzyk: to przełomowy i historyczny dzień

24 proc. Polaków, głównie młodych, rozważa wyjazd do pracy za granicę

IZRAELSKA GAZETA DONOSI, JAK ŻYDZI MORDOWALI POLAKÓW

Turcja gotowa do rozpoczęcia operacji wojskowej w północnej Syrii

Orlen będzie promował swoją markę w Niemczech, Czechach i na Słowacji

Rudy Giuliani będzie zeznawał w Senacie USA w sprawie korupcji na Ukrainie

Dorota Szelągowska pokazała swoją łazienkę. Jest zieleń i złoto

– Oni podliczyli ilość przemytu, nielegalnie wwiezionych towarów ogółem, nie tylko AGD i elektroniki. Według ich szacunków, to blisko 10 mld dolarów rocznie, z czego sprzęt gospodarstwa domowego i elektronika to ponad 20 proc. To naprawdę dużo – powiedziała Kułykowa.

Jak dodała, szacunki jej komitetu wskazują, że od ok. 50 do 70 procent całości sprzętu z niektórych kategorii towarów sprowadzono na Ukrainę i sprzedano nielegalnie.

Wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził nadzieję, że do końca tego roku przemyt towarów do tego kraju zostanie powstrzymany. We wrześniu zapewniał, że skala przemytu wyraźnie zmalała.

W sierpniu doradca Zełenskiego, Ołeh Ustenko powiedział, że wyeliminowanie przemytu na Ukrainę i zwiększenie eksportu zapewniłoby temu krajowi kilka miliardów dolarów oraz wzrost PKB na poziomie 7 proc. rocznie.

Unian / Kresy.pl  https://kresy.pl/wydarzenia/rocznie-na-ukraine-przemyca-sie-towary-o-wartosci-10-mld-dolarow-twierdza-eksperci

Comments