Senior zakuty w kajdanki na dworcu autobusowym. „O maskę. Zobaczcie, co oni robią ze mną”

Comments · 27 Views

Kontrowersyjna interwencja policji na dworcu autobusowym. W sieci zostało opublikowane szokujące nagranie, które na różnych profilach ma już dziesiąty tysięcy wyświetleń.

Na nagraniu widzimy starszą osobę, która przy pomocy kajdanek jest obezwładniana przed dwóch policjantów. Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło w Krakowie. Policja komentuje. 

„Nagrywajcie to, słuchajcie. O maskę, o maskę. Proszę mnie nagrać. Zobaczcie, co oni robią ze mną” – mówi na nagraniu senior.

„Zwariowaliście, czy co?” – słychać w tle.

Policja komentuje 

– Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 17.45 w poczekalni regionalnego dworca autobusowego w Krakowie. Dziennie podejmujemy tam od kilku, do kilkunastu interwencji w związku z brakiem maseczki. Często wynika to też ze zgłoszeń podróżnych. Mężczyzna, którego widać na filmie nie miał maseczki, a interweniującym policjantom odmówił podania danych osobowych. Po ustaleniu jego danych nałożono na niego mandat (za 2 wykroczenia) i zwolniono – przekazał portalowi tarnogorski.info mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

„Brakuje już słów na to co się dzieje, serio. Czy wy chłopcy nie macie dziadków, że tak traktujecie starsze osoby? Nie wygląda na to, że ten starszy pan jest agresywny wobec was, więc po co tak drastyczne środki jak kajdanki? Szanuję mundurowych bo mam w tej grupie masę zacnych znajomych. Ale wy takim postępowaniem hańbicie polski mundur” – skomentował filmik Marcin Rola, dziennikarz telewizji wRealu24.

Comments