Do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek, wybory mogą być unieważnione.

Comments · 1415 Views

Wybory parlamentarne: Konfederacja skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach - informuje Radio ZET.

Wybory parlamentarne mogą zostać unieważnione

Wybory parlamentarne unieważnione? Poseł Konfederacji Robert Winnicki potwierdził na antenie Radia ZET, że partia skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach.

Zobacz także:

Wyłowiono z Portu Czerniakowskiego ciało Radnego PiS

gen. Franco: Wyznaczono datę ekshumacji szczątków

do Barcelony przyjedzie Szef hiszpańskiego rządu

Kary zaczynają się od ponad 3 tys. złotych, Jedna uchwała zmusi do zapłaty.

Rosja: zginęło co najmniej 15 osób, bo woda przerwała tamę w kopalni złota, [+VIDEO]

Naukowcy nie pozostawiają żadnych złudzeń. Szczepionki są groźne dla zdrowia i życia

Streszczaj się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny

W rozmowie z Łukaszem Konarskim tłumaczył, że wniosek obejmuje tylko okręgi, w których kandydatom Konfederacji brakowało po kilkaset głosów, aby wejść do parlamentu.

Konfederacja obwinia TVP

- Gdyby nie propaganda TVP to zostaliby tymi posłami. Zobaczymy, czy w tych kilku okręgach zostaną powtórzone wybory - powiedział na antenie Radia ZET Robert Winnicki.

Poseł zwrócił też uwagę, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie dotyczące niewykonania przez TVP wyroków, który zapadły w procesach wyborczych, które Telewizji Polskiej wytoczyła Konfederacja.
 

Uważa, że mogli mieć znacznie wyższy wynik

Przedstawiciel Konfederacji przyznał na antenie radia, że gdyby media publiczne oraz prywatne skrupulatnie informowały w kampanii wyborczej o partii, to ich wynik mógłby być znacznie wyższy. - Mielibyśmy nie 6,81 procent, ale 8, 9 czy nawet 10 procent. Nie 11 posłów, tylko 40-50 - zaznaczył Winnicki.

W październikowych wyborach parlamentarnych Konfederacja przekroczyła próg wyborczy i jako jedno z pięciu ugrupowań dostało się do Sejmu z wynikiem 6,81 procent głosów. Mandaty poselskie otrzymało 11 reprezentantów Konfederacji, w tym Janusz Korwin-Mikke.
 
www.biznesinfo.pl / streambang.com
Comments