Wieloryb wyskakujący z wody bezpośrednio przy łodzi rybackiej – piękno natury [VIDEO]

Comments · 1948 Views

Przyroda jest niesamowita! Zawsze nas zaskakuje swoimi ogromnymi stworzeniami, nieznanymi roślinami, pachnącymi kwiatami, i wieloma innymi rzeczami.

Niedawno zrobione zdjęcie nad kalifornijskimi wodami w zatoce Monterey Bay przyprawiło wszystkich o gęsią skórkę. Ukazywało ogromnego wieloryba fałdowca wyskakującego z wody i było wprost niesamowite!

Zobacz także:

Mężczyzna odstąpił lot w pierwsze klasie 88-letniej pasażerce, spełniając jej marzenie

Włosi jako pierwsi na świecie wprowadzają obowiązkowe lekcje o zmianach klimatu

Cynamon w leczeniu cukrzycy

Cynamon – domowe przepisy lecznicze, działanie i zastosowanie

Ziele angielskie na trzustkę, żołądek i układ pokarmowy – przepisy

Suchy kaszel – najlepsze domowe sposoby i ziołowe kuracje

Kisiel owsiany fermentowany – leczniczy przepis na zakwasie

Wapń a powstawanie guzów. Czynniki blokujące absorpcję wapnia

Musztarda .. w domowej apteczce pierwszej pomocy

Zatoka ta jest domem dla wielu gatunków stworzeń morskich i co najważniejsze, znajduje się na szlaku migracyjnym pływaczy szarych i wielorybów fałdowców, dzięki czemu możemy tam podziwiać te zwierzęta.

Zdjęcie oraz nagranie wideo pokazuje, jak ogromny wieloryb fałdowiec wyskakuje z fal blisko łodzi rybaka imieniem Baja Sueno. Fotograf, Douglas Craft, powiedział reporterom – “Ten wieloryb był ogromny! Chyba dostałbym zawału, gdybym był na tamtej łodzi.”

W porównaniu do zwierzęcia, łódź rybacka wygląda bardzo niepozornie.

Craft wykonał zdjęcie z okienka innej łodzi z perspektywy żabiej, co sprawiło, że wieloryb wyglądał na jeszcze większego. – “Zszedłem pod pokład, by zrobić to zdjęcie z bulaju znajdującego się zaraz nad poziomem wody. Ma się przez to wrażenie, jakby się patrzyło na wieloryba z dołu.”

Fotograf miał do pomocy obserwatorkę wielorybów, Kate Cummings, która nagrała skok. – “To było świetne doświadczenie. Wieloryb wyskoczył z wody kilkakrotnie w oddali zanim zaczęłam nagrywać. Czasem gdy wieloryby wyskakują kilka razy pod rząd, zmierzają w określonym kierunku. Doszłam do wniosku, że następny wyskok będzie w pobliżu tej łodzi, bo zwierzę zdawało się kierować w tamtą stronę. I rzeczywiście! Chociaż nie spodziewałam się, że tak doskonale zrówna się z łodzią.”

Dorosłe osobniki wieloryba fałdowca ważą od 25 do 30 ton. Sięgają w długości od 12 do 16 metrów. Ich niesamowite zachowanie sprawia, że są bardzo ciekawym obiektem do obserwacji.

Poniżej możecie także obejrzeć nagranie tej sytuacji:

Źródło: whatzviral.com / dobrewiadomosci.net.pl / streambang.com

Comments