Używasz Tindera? Badaczka zdradza, na co uważać

Comments · 6827 Views

Dzięki aplikacjom randkowym typu Tinder mamy na wyciągnięcie ręki osobę, którą możemy szybko poznać. Okazuje się, że liczba osób, z którymi "sparujemy się", stała się tak wysoka, że trudno ją policzyć.

Tinder - aplikacja randkowa

Seksuolodzy uważają, że aplikacja Tinder wpływa na nas niekorzystnie. Okazuje się, że niekończące się opcje nie są dobre, jeśli chodzi o randki, ponieważ nasz mózg może "obsłużyć" tylko określoną liczbę partnerów.

Badaczka Helen Fisher w rozmowie z "Independent" powiedziała, że problem polega na tym, że ludzki mózg nie jest zbudowany tak, aby poradzić sobie z wieloma wyborami. "Mózg ma słabą stronę, najwyraźniej od pięciu do dziewięciu alternatyw, a potem nie wybierasz żadnej" - tłumaczy.

Psycholożka twierdzi, że aby odnieść sukces w aplikacjach randkowych, należy romansować z maksymalnie 9 osobami. "Poznaj przynajmniej jedną z nich. Im bardziej kogoś poznajesz, tym bardziej go lubisz i tym bardziej myślisz, że ona też cię lubi" - powiedziała. Dodała również, że zasada ta dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Koncepcja "przedawkowania" utrudnia szanse na znalezienie miłości.

Fisher zachęca również do otwartego myślenia i mówienia "tak". Wyjaśnia, że mózg zbudowany jest tak, aby odmawiać i być negatywnym, ale osoby na pierwszych randkach powinny być otwarte.

Źródło:
independent.co.uk
https://kobieta.wp.pl/uzywasz-tindera-badaczka-zdradza-na-co-uwazac-6409587356771969a

Comments