Zabójstwo 11-letniej Kristiny. Do śledztwa dołącza znany seksuolog

Comments · 5330 Views

Nowe informacje w sprawie Kristiny z Mrowin, która w brutalny sposób została zamordowana przez znajomego rodziny. 11-latka wyszła ze szkoły i miała kierować się w kierunku domu, jednak nigdy do niego nie dotarła. Zrozpaczona matka i bliscy dziewczynki zaczęli jej nerwowo szukać.

Nie miała na sobie części ubrań

Policja od razu zaczęła zastanawiać się, czy dziecko padło ofiarą zwyrodnialca, który chciał wykorzystać, czy był to tragiczny przypadek. Jednak dość szybko wszelkie te wątpliwości rozwiano. Prokurator rejonowy ze Świdnicy Marek Rusin poinformował o tragedii:

"Ciało znalazły osoby, które przypadkowo tam przechodziły. Wciąż prowadzimy czynności. O przyczynach śmierci wypowiemy się dopiero po sekcji zwłok, która w piątek zostanie przeprowadzona w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu"

Zobacz także:

W Rosji ocenili śmiertelność z powodu alkoholu

Ludzie Jeffreya Epsteina. Z kim powiązany był miliarder-pedofil?

Łukaszenko może pojechać do Unii Europejskiej

Polacy oburzeni pomysłem krakowskiej spółdzielni. Spokojnie, Niemcy czy Szwajcarzy mają znacznie gorzej

W nowym sondażu tylko cztery partie w Sejmie

Opozycja zwycięża w wyborach do parlamentu częściowo uznawanej Republiki Kosowo

Turcy zbombardowali pozycje Kurdów w północnej Syrii [+VIDEO/+MAPA]

UKRAIŃSKIE SPECSŁUŻBY ZAMIESZANE W SEKSAFERĘ NA PODKARPACIU – ONET UJAWNIA KOLEJNE SZCZEGÓŁY

Zaledwie po kilki dniach policja zatrzymała Jakuba A., który dopuścił się najgorszego. Ważnym aspektem było to, że znaleźli się także świadkowie, którzy wyznali szokującą prawdę. Przekazali policji informację o tym, że Jakub A. proponował im 10 tysięcy złotych za zabicie 11-latki! Dlatego też zaniepokojeni propozycją znajomi oskarżonego, pojawili się na policji. On sam zresztą przyznał się do winy w czasie wizji lokalnej.

Na samym początku mecenas Sebastian Kujacz miał reprezentować 22-latka. Jednak złożył wniosek, aby sąd zwolnił go z tego obowiązku, ponieważ zna rodzinę Kristiny. Mama 11-latka poprosiła go o to, aby został jej prawnikiem. Tak też się stało. Prawnik jednak powiedział, że nawet gdyby nie znał matki Kristiny, to nie chciałby bronić Jakuba A. Dlaczego?

Sam straciłem dziesięcioletnią córkę. Wprawdzie z powodów chorobowych, ale była już wówczas na prostej, już wychodziła do domu, gdy w ciągu 24 godzin zmarła. Znam więc ból rodzica, który stracił dziecko, i nie jestem pewien, czy byłbym w stanie zapewnić Jakubowi A. najlepszą obronę, na jaką mnie stać

Nowe informacje w sprawie Kristiny z Mrowin

22-letni Jakub A. jest pod czujnym okiem specjalistów z dziedziny psychiatrii. Do tego grona ekspertów ma dołączyć także znany seksuolog, profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Co może sugerować taka decyzja? Być może nie ma pewności, co do tego, czym kierował się zabójca. Wprawdzie wykluczono podłoże seksualne, ale z jakichś przyczyn Lew-Starowicz zajął się Jakubem A. Tomasz Orepuk, rzecznik prokuratury w Świdnicy, mówi:

Prokurator zasięgnął opinii 2 psychiatrów. W trakcie sprawy biegli poprosili o dołączenie do zespołu jeszcze psychologa i seksuologa, a także zasugerowali, żeby na biegłego seksuologa powołać prof. Lwa-Starowicza. Teraz czwórka specjalistów wyda jedną, kompleksową opinię

Jaki to ma wpływ na śledztwo?

Dość znaczący, ponieważ jeśli profesor Zbigniew Lew-Starowicz uzna, że była to zbrodnia na tle seksualnym, zarzuty wobec 22-latka mogą zostać zmienione. Na tę chwilę mężczyzna odpowiada za morderstwo i znieważanie zwłok.

Comments