Ukraina: karetka pogotowia ratunkowego zgubiła pacjenta [+VIDEO]

Comments · 6390 Views

W ukraińskiej miejscowości Nowomoskowśk pacjent wypadł z jadącej karetki pogotowia – pisze lokalny portal Informator publikując nagranie incydentu.

Nagranie zostało wykonane przez kamerę umieszczoną w samochodzie jadącym w sporej odległości za karetką. Jego kierowca w porę zauważył, że na jezdni leży człowiek i zatrzymał się. Informator twierdzi, że używał również sygnałów dźwiękowych, by zwrócić uwagę na incydent. Po chwili z karetki, która zatrzymała się kilkadziesiąt metrów dalej, do chorego przybiegł jej kierowca i ratownik medyczna.

Zobacz także:

Litwini przygotowują się na drugi Czarnobyl

Za spadek można uniknąć Podatek. Jest kilka sposobów

Zwierzchnik Kościoła na Białorusi jedzie do Wilna na pogrzeb powstańców styczniowych

Organizator wystawy "Ludzie Majdanu" zatrzymany za posiadanie dziecięcej pornografii

Rosyjskie służby wątpią w śmierć przywódcy "Państwa Islamskiego"

Rzeczywista szansa zaoszczędzenia kilku tysięcy złotych. Ulga obejmie kolejną grupę podatników

Do zdarzenia, sądząc po dacie na nagraniu, doszło w ostatni czwartek. Według informatora stało się to w Nowomoskowśku w obwodzie dniepropietrowskim. Nie jest jasne, dlaczego pacjent wypadł z karetki. Jedna z wersji mówi o tym, że mężczyzna był pijany i sprzeciwiał się zawiezieniu go do szpitala. Według innej wersji medycy nie zamknęli odpowiednio drzwi i to było powodem wypadnięcia mężczyzny.

Ukraiński portal twierdzi, że pechowy pacjent nie doznał poważnych obrażeń i w końcu dojechał do zakładu medycznego, aczkolwiek w asyście policji.

Przypomnijmy, że według doniesień Dziennika Gazety Prawnej z ub. tygodnia polskie ministerstwo zdrowia zamierza umożliwić łatwiejsze zatrudnianie medyków spoza krajów członkowskich UE, w tym z Ukrainy, wprowadzając m.in. możliwość leczenia bez nostryfikacji dyplomu na podstawie specjalnego egzaminu.

Kresy.pl / dp.informator.ua / streambang.com

Comments