Dzieje się: Lidl Polska wycofuje kaszę gryczaną z przekroczoną normą glifosatu

Comments · 3455 Views

Wycofujemy kaszę gryczaną – informuje Lidl Polska. To reakcja na raport opublikowany przez FoodRentgen i Fundację Konsumentów, z którego wynika, że produkt "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g" przekroczył dozwoloną normę rakotwórczego glifosatu. 40 proc. przebadanyc

Cztery na 10 kasz znacznie przekroczyła normy dopuszczalne w Polsce. To: Kuchnia Lidla, Kasza gryczana, 400 g, Risana, Kasza gryczana, prażona 400 g, Janex, Kasza gryczana prażona, 1kg oraz Cenos, Kasza gryczana biała, 400 g. Więcej o badaniu znajdziecie tutaj!

Zobacz także:

Super ziołowe kuracje na wątrobę. Oczyszczenie, wzmocnienie, regeneracja

Męskie problemy z niepłodnością - pokonaj ją naturalnie!

Diagnoza w lustrzanym odbiciu, czyli choroby wypisane na twarzy

Stany emocji zapisane w ciele

Samouzdrawianie - Czyli wewnętrzny Pan Doktor Hause

Banan lekarstwem nie tylko na żołądek. Przepisy na bananowe lekarstwa

Herbata z igieł sosnowych i inne sprawdzone receptury z gałązek sosny

Zbrodnicza Patologia: Aborcja pourodzeniowa... czy i tutaj będziemy "gonić" Zachód?

Smutne samobójstwo z powodu alergii na Wi-Fi

Jak podaje Portal Spożywczy, reakcja Lidl Polska była natychmiastowa:

1. - Po otrzymaniu informacji na temat kaszy gryczanej natychmiast poprosiliśmy naszego dostawcę o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Ponadto wycofaliśmy partię wspomnianego produktu ze sprzedaży – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

– W Lidl Polska przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa żywności – zależy nam na tym, aby jakość oferowanych przez nas produktów była wysoka i adekwatna do oczekiwań klientów – podsumowała, dodając, że testy przeprowadzane przez akredytowane laboratorium na zlecenie Lidl Polska nie wykazały w kaszy gryczanej żadnych nieprawidłowości.

– Na bieżąco monitorujemy jakość naszych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw – rocznie przeprowadzamy ponad 7 500 badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, którzy spełniają nasze wymagania jakościowe – wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz.

zywienie.abczdrowie.pl / streambang.com

Comments