VIII Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

Comments · 1168 Views

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i podstawowych na terenie całej Polski. Ma promować patriotyzm wśród młodzieży, popularyzować historię Polski, a w szczególności przypominać wielki dorobek intelektualny, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu

Polega on na napisaniu eseju na następujący temat: „Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa”. Czy zgadzasz się z takim widzeniem postaw narodu polskiego jakie prezentuje Roman Dmowski?”.

Zobacz także:

15 nawyków żywieniowych, które zabiją Cię szybciej niż papierosy!

Oszukują Polaków na potęgę. Ceny taxi nad morzem to kpina

Nie mamy nietolerancji na gluten, ale na glifosat!

Trump dąży do wycofania się USA z Traktatu o otwartych przestworzach

tysiące osób. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnić !, Niszczenie firm ?

ABW zatrzymała w stolicy podejrzanego o działanie na rzecz rosyjskiego wywiadu, kolejne szczucie na rosje ??

Pytanie jest ważne w kontekście obecnego podejścia do obchodów zwycięstw oraz klęsk. Jaki ma to wpływ na wychowanie, na samoświadomość młodych Polaków. Jest to szczególnie ważne w kontekście setnej rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego czy Bitwy Warszawskiej.

Uprzejmie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Własnoręcznie podpisane prace prosimy wysyłać do 7 stycznia pocztą na adres: Fundacja Obowiązek Polski, ul. Jurowiecka 56, 15-101 Białystok, lub elektronicznie w formacie pdf na adres mailowy: [email protected]

Chętni, którzy się zgłoszą otrzymają

– Regulamin Konkursu oraz

– Kartę zgłoszenia

– spis literatury pomocnej w pisaniu pracy

Laureaci konkursu mogą liczyć na prestiżowe nagrody, m. in. laptopy, smartfony, tablety, książki i wiele innych atrakcyjnych upominków.

Nauczyciele oraz szkoły najbardziej aktywne również zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Organizatorami VIII Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim są: Fundacja Obowiązek Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Patronat nad konkursem objęli: JE Abp ks. Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Minister Edukacji Narodowej, Podlaski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Podlaski.

Wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/567868220688995/

FOP

Comments