Rosjanie zaproszą polskich żołnierzy do udziału w przyszłorocznej paradzie pod Kremlem

Comments · 1442 Views

Rosyjski wiceminister obrony, szef Głównego Wydziału Polityczno-Wojskowego Sił Zbrojnych, generał Andriej Kartapołow twierdzi, że Moskwa chce aby pododdział Wojska Polskiego wziął udział w moskiewskiej defiladzie planowanej na 9 maja 2020 r.

„Dla udziału w paradzie na placu Czerwonym w mieście Moskwa planujemy ściągnąć do 20 paradnych pododdziałów z państw-członków WNP. Przyjadą także państwa (byłej) koalicji antyhitlerowskiej. W tym m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Egiptu, Izraela, Iranu, Indii, Chin, Mongolii, Polski i Serbii” – słowa gen. Kartapołowa cytuje portal dziennika „Rzeczpospolita”, które ten wygłosił w trakcie uroczystości rocznicowej organizacji weteranów Głównego Wydziału Politycznego Armii Radzieckiej

Zobacz także:

Śmiercionośną Sieć 5G na Węgrzech zbudują Chińczycy

Kosiniak chce wspólnych z PO prawyborów prezydenckich

Deputowana Izby Reprezentantów wdała się w homoseksualny romans z podwładną

ABW wydaliła z Polski rosyjskiego wicekonsula

Polski produkt na czarnej liście żywności. Importują skażone do Polski, żeby exportować jako Polskie skażone (Dobijanie

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny wciąż przeciw autokefalii dla PKU

Curtea de Argeş 1600 roku - bitwa o Rumunię

Babczenko wyleciał z Ukrainy do Izraela zapowiadając, że wjedzie do Moskwy "na Abramsie"

Corocznie 9 maja na Placu Czerwonym w Moskwie odbywa się największa rosyjska parada wojskowa. Tego dnia Rosjanie obchodzą rocznicę zwycięstwa Związku Radzieckiego nad hitlerowskimi Niemcami. Jednak jak zapowiedział gen. Kartapołow parada wojskowa w „Dień Pobiedy” odbędzie się nie tylko w rosyjskiej stolicy, ale także w 27 innych miastach w Rosji i na anektowanym przez nią Krymie. Parady mają odbyć się 9 maja w „Moskwie, Wołgogradzie, Kerczu, Murmańsku, Noworosyjsku, Petersburgu, Sewastopolu, Smoleńsku, Tule i 19 miastach, gdzie rozlokowane są sztaby okręgów wojskowych, flot, armii ogólnowojskowych, korpusów armijnych i Flotylli Kaspijskiej”.

Jak do tej pory brak potwierdzenia ze strony polskiej, że do Wojska Polskiego skierowano zaproszenie do uczestnictwa w „paradzie zwycięstwa”.

radar.rp.pl/kresy.pl / streambang.com

Comments