Paryż: Panika w kinie po tym, jak Algierczyk zaczął krzyczeć "Allahu akbar!"

Comments · 1713 Views

Widzowie opuścili w panice paryskie kino Grand Rex po tym, jak ktoś zaczął wykrzykiwać hasło „Allahu akbar!”. Do zamachu terrorystycznego jednak nie doszło.

Jak pisze Le Parisien, do incydentu doszło w niedzielę wieczorem w sali kinowej mogącej pomieścić 500 widzów. Na ekranie wyświetlano amerykański film „Joker”. Według jednego ze świadków połowie seansu jeden z widzów zaczął powtarzać okrzyk „To jest polityczne”. Początkowo ludzie śmiali się, później zaczęli go uciszać. Wówczas człowiek ten wstał i zaczął krzyczeć „Allahu akbar!”. Wtedy ludzie rzucili się w panice do drzwi, które miały być zamknięte. Niektórzy płakali, zapanował chaos. W końcu ktoś otworzył drzwi.

Zobacz także:

VIII Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

15 nawyków żywieniowych, które zabiją Cię szybciej niż papierosy!

Oszukują Polaków na potęgę. Ceny taxi nad morzem to kpina

Nie mamy nietolerancji na gluten, ale na glifosat!

Trump dąży do wycofania się USA z Traktatu o otwartych przestworzach

tysiące osób. już ją straciło, kolejne tysiące zaraz stracą. Ciebie też mogą zwolnić !, Niszczenie firm ?

Sprawca zamieszania zdołał zbiec pomimo tego, iż jeden z widzów próbował go zatrzymać. Później został zatrzymany przez policję. Stróże prawa poszukują jeszcze drugiego mężczyzny, który towarzyszył sprawcy.

W poniedziałek kierownictwo kina potwierdziło, że doszło do takiego incydentu, lecz umniejszało jego skalę. Jak powiedziano Le Parisien, drzwi były cały czas otwarte a panice uległo jedynie kilkudziesięciu widzów. Seans udało się dokończyć.

Okazało się również, że sytuację wykorzystali złodzieje, którzy zabrali porzucone w panice rzeczy.

Według Yahoo sprawcą zdarzenia okazał się nieuzbrojony 34-letni Algierczyk. Jego domniemany żart potraktowano poważnie i został on zatrzymany za „pochwalanie terroryzmu”.

Kresy.pl / Le Parisien / Yahoo / streambang.com

Comments