Kancelaria premiera ujawnia. Powstanie nowe ministerstwo

Comments · 1087 Views

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, ujawnił, że w nowym rządzie PiS powstanie nowe ministerstwo. Wiadomo już, czym się będzie zajmowało, o czym polityk opowiedział na antenie radiowej Jedynki.

Michał Dworczyk na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia ujawnił, że w nowej konstelacji ministerstw powstanie nowy resort. Zgodnie z informacjami Money.pl, nie wiadomo jeszcze, jak wskazany resort dokładnie będzie się nazywał, ale pewne jest, że będzie on nadzorował spółki skarbu państwa.

Zobacz także:

MĘSKOŚĆ I ŻEŃSKOŚĆ - NAGA PRAWDA

Prawie 80 proc. szpitali w Polsce chce zatrudniać medyków z Ukrainy

Restaurator bije na alarm: b. klasztor kapucynów w Olesku popada w ruinę

Przeciwnicy obustronnego wycofania wojsk protestowali pod administracją prezydenta Ukrainy

Podlaskie: pijany Białorusin przejechał tirem rodaka, który próbował go zatrzymać

Jak i czemu Wrocław staje się „Małym Kijowem” - reportaż znanego ukraińskiego portalu

Telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizację

- Wydaje się, że takie ministerstwo, czy będzie się ono nazywało ministerstwem skarbu, czy nadzoru właścicielskiego, czy jeszcze w jakiś inny sposób, powstanie - ujawnił Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk wskazuje nie tylko nowe ministerstwo, ale i możliwego szefa resortu

Oprócz samej zapowiedzi i ujawnienia funkcji, jaką ministerstwo będzie sprawować, Michał Dworczyk opowiedział także o możliwym szefie nowego resortu. Zapytany o to, czy byłby nim Jacek Sasin odpowiedział, że ten jest "doskonałym kandydatem", ale to nie od niego zależy, kim obsadzony zostanie nowy resort.

- Jacek Sasin jest doskonałym kandydatem, aby objąć resort gospodarczy, czy taki np. o którym mówimy. Natomiast to, czy minister Jacek Sasin czy ktokolwiek inny zostanie szefem tego, bądź innego resortu, o tym zdecyduje pan premier, pan prezydent i kierownictwo polityczne PiS - wskazywał Michał Dworczyk.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Skarbu zostało przez PiS zlikwidowane w pierwszej połowie kadencji rządu, jeszcze wówczas pod auspicjami Beaty Szydło. Jak wskazywano wówczas, chodziło o wyplenienie "patologii". Nie wiadomo dokładnie, czym motywowane są obecne dążenia, prowadzące do odtworzenia ministerstwa, ale wiadomo, że nie będzie to stary resort w skali 1:1.

www.biznesinfo.pl / streambang.com

Comments